dossiers
belangenbehartiging
- Arbowetgeving
- Branche Structuur Onderzoek
- BUMA/SENA/Auteursrecht
- CAO en werkgeverszaken
- Code Culturele Diversiteit
- Gemeentelijke lobby
- Mantelovereenkomsten
- ontwikkelingen btw-verlaging
- Secondary ticketing/Weetwaarjekoopt.nl
dienstverlening
- Academie voor Podiumkunsten
- Bestuur & Directie
- Btw-seminar
- Congres Podiumkunsten
- Horeca
- Het Duurzame podium
- Platform podium.tevreden.nl
- Sociaal-Culturele programmering
- Theater Analyse Systeem (TAS)
- Ticketing
- Toegankelijkheid
- Ver- en nieuwbouw
- Ver- en nieuwbouwlijst
- Maatschappelijke Stage Podiumkunsten
bevorderen podiumkunsten
Ontwikkelingen Btw-Verlaging
Op donderdag 29 april jl. is bekend gemaakt dat de politiek van zins is de btw voor Podiumkunsten terug naar 6% te brengen.
Vooruitlopend op deze wetswijziging heeft de staatssecretaris besloten dat het verlaagde tarief mag worden toegepast op vergoedingen voor podiumkunsten die ontvangen worden vanaf de datum waarop dit besluit in werking treedt, te weten 25 mei 2012, voor podiumkunsten die op of na 1 juli 2012 zullen plaatsvinden.
Klik op deze link voor het besluit: http://www.allarts.nl/filelib/file/beleidsbesluit25-05-2012.pdf
Op 31 mei verstuurden VVTP en VSCD een persbericht met de kop 'VVTP en VSCD bepalen btw-standpunt: theater- en concerttickets goedkoper dankzij btw-verlaging', Klik hier voor het persbericht.
De VSCD heeft accountantskantoor Dubois&co gevraagd een notitie te schrijven, in samen spraak met Franke&Den Breems Btw Specialisten) hoe om te gaan met de btw verlaging. Op 9 juli werd deze notitie aangescherpt naar aanleiding van Kamervragen die 14 juni jl. werden gesteld aan de Staatssecretaris. Deze aangescherpte notitie kunt u hier downloaden.