dossiers
belangenbehartiging
- Arbowetgeving
- Branche Structuur Onderzoek
- BUMA/SENA/Auteursrecht
- Ontwikkelingen btw verhoging
- CAO en werkgeverszaken
- Code Culturele Diversiteit
- Gemeentelijke lobby
- Mantelovereenkomsten
dienstverlening
- Academie voor Podiumkunsten
- Bestuur & Directie
- Btw-seminar
- Congres Podiumkunsten
- Horeca
- Het Duurzame podium
- Platform podium.tevreden.nl
- Sociaal-Culturele programmering
- Theater Analyse Systeem (TAS)
- Ticketing
- Toegankelijkheid
- Ver- en nieuwbouw
- Ver- en nieuwbouwlijst
- Maatschappelijke Stage Podiumkunsten
bevorderen podiumkunsten
Ticketing

**NB: De VSCD neemt geen positie in m.b.t. de verschillende leveranciers van ticketingsystemen en hun producten. De keuze voor een ticketingsysteem is in hoge mate afhankelijk van de situatie en de eisen van een podium. Uitspraken in het op deze pagina gepubliceerde materiaal over leveranciers of systemen zijn citaten van specifieke podia, niet de mening van de VSCD als geheel.**
Inleiding
Het kaartverkoopsysteem – essentieel onderdeel in de bedrijfsvoering van elk podium. Maar door zijn streeds grotere technische complexiteit ook een behoorlijke uitdaging voor inkoop en bedrijfsvoering. Waar vroeger kaartverkoop berperkt was tot de kassa, zijn kaartverkoopsystemen vandaag de dag softwarepakketten met mogelijk connecties naar het hele functiegebouw van het podium: van de horeca/verhuur en evenementen over administratie en financiële afwikkeling tot en met de marketingafdeling, de website en de nodige managementinformtie - alles kan te maken hebben (en heeft vaak ook te maken) met het ticketingsysteem.
Een wisseling van kaartverkoopsysteem heeft dus veel voeten in de aarde.
Hoe zorgt u dat het systeem dat u aanschaft goed aansluit bij de eisen van uw podium? Dat het mee ontwikkelt met veranderende behoeften van de organisatie en bezoekers? Dat u een realistische prijs betaalt? Is het voordelig samen op te trekken met collega’s of juist niet? En waar moet u op letten bij het managen van het verandertraject?
Studiedag
De VSCD organiseert jaarlijks een studie(mid)dag ticketing waarbij op verschillende aspekten van kaartverkoopsystemen wordt ingegaan.
De studiemiddag 2010 legte de nadruk op het inkoopproces en de noodzakelijke overwegingen.
De studiedag 2011 zal gaan over productvergelijking: wat voor functionaliteiten bieden de verschillende softwareoplossingen?
Overzicht van door VSCD podia gebruikte systemen
Voor de implementatie van de Podium Cadeaukaart voerde de VSCD in 2008/2009 een inventarisatie uit van de door de leden gebruikte kaartverkoopsystemen. Dat leverde een nuttig overzicht op, dat alleen voor leden beschikbaar is. Stuur een email naar info@vscd.nl voor deze inventarisatie.
Als uw podium in de tussentijd van kaartverkoopsysteem is veranderd horen wij dat graag.
Wederom volstaat een email naar info@vscd.nl.